Deniz Mahsulleri Filo Üçgenleri – Okyanusun Lezzetleriyle Dolu Türk Böreği Cepleri

Deniz Mahsulleri Filo Üçgenleri – Okyanusun Lezzetleriyle Dolu Türk Böreği Cepleri

 Türk böreği (hamur işleri) Türk mutfağında ayrılmaz bir rol oynar ve dolgu çeşitlerinin yanı sıra farklı hamur işleri türleri ve  bu pastanın kesilebileceği veya şekillendirilebileceği farklı yollar da vardır. Bu tarif için deniz ürünleri yufka üçgenleri ya da Türkçe isimlerini vermek gerekirse deniz ürünleri muska böreği yapacağız.

Muska Böreği – Yufka / Filo Triangles

Bu yufka üçgenleri (ve diğer birçok börek şekli) in gelçin eeneksel dolgulardan biri ıspanak ve peynirdir , ancak şekilleri lezzetli bir deniz ürünü dolgusuna gerçekten çok iyi uyum sağlar.

Deniz ürünleri filo böreği üçgenleri harika bir başlangıç ​​veya nibble yapar

Bir Pasta Muskası

Bunları Noel gibi özel günlerde veya akşam yemeği için arkadaşlarımız olduğunda yapmayı seviyoruz. Muska böreği'ndeki 'muska'nın anlamlarından biri de 'muska' veya 'cazibe'dir. İyi şansı simgeleyen bir isme sahip bazı yiyecek ikramlarına sahip olmak güzel.

Deniz ürünleri belki de geleneksel bir Türk böreği olarak görülmese de, son yıllarda Fethiye çevresinde ve diğer kıyı bölgelerinde ortaya çıkan çok sayıda deniz ürünleri restoranı, bunların bir kısmını değiştirmek için üzerlerine düşeni yaptı.

Börekte deniz ürünleri dolgusu, kıyıdaki deniz ürünleri restoranlarında yaygındır.

Meze seçeneklerinin bir parçası olarak her zaman en az bir çeşit deniz böreği sunulmaktadır. Bazen bu ikramlar, Datça'da yaptığımız yukarıdaki gibi simit şeklinde oluyor (bunları seviyoruz). Ancak genellikle paçanga şeklinde filo parsel yapılır.

Bizim için muska böreği - veya filo üçgenleri - deniz ürünleri karışımı için de mükemmel bir şekil. parçasına bakıyorlar. Ayrıca malzemeleriniz için iyi boyutta bir cep oluştururlar. Filo böreğinin deniz ürünlerine olan doldurma oranı hemen hemen mükemmel.

How To Make Seafood Filo Triangles – Deniz Ürünleri Muska Böreği

Deniz ürünleri filo böreği tarifimizi ilk kez 2012'de yayınladık, ancak o zamandan beri malzemeleri defalarca değiştirdik. Bu yüzden tam bir güncelleme zamanı, diye düşünüyoruz!

Yufka veya Filo (veya Phyllo)

Öncelikle bu yufkaları üçgenler olarak adlandırdık çünkü Türkiye'de değilseniz veya yaşadığınız yere yakın bir Türk dükkânına erişiminiz yoksa bu tarif için büyük ihtimalle yufka kullanacaksınız.

Türkiye'de iseniz bizim gibi yufka hamuru kullanacaksınız. Bu, Türk börek tariflerinin çoğunda kullanılan hamurdur ve yufkadan biraz daha kalındır. İkisi de benzer sonuçlar veriyor.

Ve eğer Türkiye'deyseniz , biraz taze yufka için yerel yufkacınızı (yufka yapımında uzman) ziyaret edin. Taze hamur işi ile çalışmak, paket açılır açılmaz kolayca kuruyan ve çatlayan vakumlu süpermarket ürünlerinden çok daha zevkli.

Deniz Mahsulleri ldurma Nasıl YapılıDor?

Deniz ürünlerinin filo üçgenleriniz için pahalı bir dolgu gibi geldiğini düşünüyorsanız, ertelemeyin. Biraz çok uzun bir yol gider. Ve börek yapmak aslında sahip olabileceğiniz yemek artıklarından kurtulmanın harika bir yoludur.

Ayrıca sizin için kullanmaya oldukça meyilli olduğumuz bir hack/hilemiz var.

Deniz ürünleri dolgunuzun temeli, sebze rendelenmiş havuç ve kabak karışımıdır. Taze yeşillikler – taze soğan ve taze, kıyılmış maydanoz veya dereotu. Baharat ve baharattır. Ve sonra biraz kremsi doku ve lezzet kontrastı için küçük küp peynirlerimiz var.

Deniz ürünlerinde ise sadece bir çeşit veya karışım kullanabilirsiniz; küçük parçalar halinde doğranmış kral karidesler idealdir.

Bu yufkaları en son yaptığımızda Noel'di ve Noel arifesinden kalma kalamar dolması vardı. Bu yüzden onu ince ince doğradık ve bir kaşık dolusu kalamarın pişirildiği domates sosuyla karıştırdık. Bu bize daha da güçlü bir deniz mahsulü aroması verdi.

Ve işte küçük deniz ürünleri filo üçgenleri hilesi. Noel'de , Noel Arifesi için kalamarımızı ve Noel Günü için etimizi ve Noel'le birlikte gelen diğer tüm ikramları aldığımızda, kral karideslerin masrafı sadece bir adım fazla gibi görünüyordu.

Sizi bilmeyiz ama biz yengeç çubuklarını severiz  . Evet, işlenmişler. Ama çok lezzetliler. Bütçeniz varsa harika. Ve deniz ürünleri lezzetleri filo üçgenleriniz için mükemmeldir.

Türkiye'de de 'ıstakoz çubukları' alabiliyoruz, geçen sefer kullandık. Aynı fiyat ve o deniz tadıyla dolu.

Hepsi hafifçe yumuşatmak için hafifçe sote edilecektir. Daha sonra her şey soğuduktan sonra küçük peynir küpleri eklenir

Filo Üçgenleri Nasıl Yuvarlarsınız?

Deniz mahsullü iç harcınızı hazırladıktan sonra sıra muska böreğiniz olan yufka üçgenlerinizi yuvarlamaya geliyor. Bunu yapmak gerçekten çok kolay ve her adımı göstermek için aşağıda küçük bir kılavuz oluşturduk.


Filo üçgenleri nasıl yuvarlanır

Türkiye'de yufka büyük dairesel şekillerde satılmaktadır. Bu daireyi yaklaşık 8-10 cm genişliğinde uzun ince şeritler halinde kesmemiz gerekiyor. Şeritlerinizi ve deniz mahsullü dolgunuzu hazırladıktan sonra deniz mahsullü üçgenlerinizi yuvarlamaya başlayabilirsiniz.

 1. Şeridi düz bir yüzeye (1) dikey olarak yerleştirin.
 2. Alt köşelerden birini alın ve karşı kenara katlayın – sadece filo üçgeninizin ne kadar büyük olacağına dair bir fikir vermesi için (2).
 3. Pastayı geri çekin. İç harcınızdan bir çay kaşığı dolusu alın ve kabaca ilk katlamayı yapacağınız yere koyun (3).
 4. Pasta şeridi (4) boyunca yatay bir kenar elde etmek için dolgunun üzerindeki köşeyi şeridinizin karşı tarafına katlayın. Filo veya yufka şeridinin geri kalanını yumurta yıkama ile fırçalayın.
 5. Ardından örtülü dolgunuzu bu yatay kenarın üzerine katlayın, böylece artık çapraz bir kenara (5) sahip olursunuz.
 6. Bu kenarı çapraz olarak katlayın, ardından şeridinizin sonuna ulaşana ve üçgen bir parsel elde edene kadar düz ve çapraz kenarları katlayın.

Önemli İpucu:  Yufka hamuru veya yufka olsun; Her üçgeni yuvarlarken diğer şeritlerinizi kurumasını önlemek için kapalı tutun. Taze yapılmış yufkanın çok bağışlayıcı olduğu yer burasıdır.

Filo üçgenlerinizin her birini bir tabağa koyun ve hemen pişirmeyecekseniz üzerini örtüp soğutun.

Pişirilmeye hazır deniz ürünleri filo üçgenlerimiz

Deniz Ürünleri Muska Böreği – Seafood Filo Triangles

Seafood Filo Triangles Recipe - Deniz Ürünleri Muska Böreği

Bu deniz ürünleri yufka üçgenleri meze olarak idealdir. Sıcak ve çıtır olmaları için servis yapmadan hemen önce pişirin.

 Kurs                                    Meze

 Yerel mutfak                      Türk

 Hazırlık zamanı                20 dakika

 Pişirme Süresi                   20 dakika

 Toplam zaman                   40 dakika

 porsiyon                             18

 kalori                                  50 kcal

 Yazar                                   Türkiye'nin Yaşamı İçin

İçindekiler

üçgenler için

3 yaprak yufka , yaprak başına yaklaşınız)k 6 şerit halinde kesilmiş, kaplanmış (aşağıdaki notlara bakı

Yumurta Yıkama için

 • 1 yumurta çırpılmış
 • 1 sıçrama süt
 • 1 gr zeytinyağı

Donlgu içi

 • 300 gr deniz ürünleri seçimi örn. karides, tarak, kalamar, beyaz balık, yengeç çubukları - 1 cm'lik küçük parçalar halinde doğranmış.
 • 100 gr kaşar peyniri Çedar peyniri veya kolayca eriyen diğer sert peynirler küçük küpler halinde doğranır (yaklaşık 5 mm)
 • 4 adet taze soğan ortadan ikiye kesilmiş ve kabaca doğranmış
 • 2 orta boy havuç rendelenmiş
 • 1 orta boy kabak rendesi
 • ½ demet dereotu kabaca doğranmış
 • 1 tatlı kaşığı tatlı kırmızı biber
 • 1 tatlı kaşığı öğütülmüş rezene tohumu
 • ½ limon suyu
 • mevsimine göre tuz ve karabiber
 • 1 yemek kaşığı ayçiçek yağı kızartm

ak içinTalimatlar

Dolgu için

 1. Ayçiçek yağınızı sığ bir tavada hafifçe ısıtın ve havuçlarınızı ve rezene tohumlarınızı ekleyin.
 2. Kabaklarınızı eklemeden önce 2-3 dakika soteleyin.
 3. Deniz ürünlerinizi eklemeden önce birkaç dakika daha soteleyin (pişmemişse).
 4. Deniz ürünlerini pişene kadar soteleyin - yaklaşık 4-5 dakika.
 5. Şimdi kırmızı biberinizi, tuzunuzu ve karabiberinizi ekleyin ve bir dakika daha pişirmeye devam edin.
 6. Isıdan çıkarın ve soğumaya bırakın.
 7. Karışımınız soğuduktan sonra peynir, limon ve dereotu ekleyin ve dikkatlice karıştırın.

Yumurta Yıkama için

 1. Yumurta, süt ve yağınızı bir tepsiye ekleyin ve çırpın.

Üçgenlerinizi Nasıl Yuvarlayabilirsiniz?

 1. Dikdörtgen bir hamur şeridi alın ve sizden uzağa bakacak şekilde düz bir yüzeye dikey olarak yerleştirin.
 2. 1-2 tatlı kaşığı iç harcı hamurunuzun alt köşesine ekleyin.
 3. Yumurta sarısını hamur şeridinin geri kalanı boyunca hafifçe fırçalayın - bununla çok dikkatli olmanıza gerek yok.
 4. Hamurunuzu, şeridinizin sonuna gelene kadar çapraz ve yatay katlar arasında dönüşümlü olarak katlayın ve üçgen bir koli elde edin.
 5. İç harcınızın tamamı bitene kadar üçgenlerinizi katlamaya devam edin.
 6. Pişirmeye hazır olana kadar örtün ve soğutun.
 7. Yufkalarınızı pişirmeye hazır olduğunuzda, 3 yemek kaşığı ayçiçek yağını bir tavada hafifçe ısıtın ve altın rengi olana kadar her iki tarafta 3-4 dakika kızartın. Bunları gruplar halinde yapabilirsiniz.
 8. Mutfak kağıdına boşaltın ve hemen servis yapın.

notlar

 1. Pastanızın yapacağı koli sayısı, dikdörtgen şeritlerinizin genişliğine bağlıdır. Bizimkinin genişliğini yaklaşık 8 cm yapıyoruz ve bundan 18-20 civarında koli alıyoruz.
 2. Yufkalarınızı kızartmak isterseniz yağınız ısındıktan sonra 3-4 dakikada pişecektir.
 3. Böreğinizi fırında pişirmek istiyorsanız fırını önceden 180 derecede ısıtın.
 4. Üçgen yufkaları bir fırın tepsisine yerleştirin ve fırının ortasında altın rengi olana kadar 20-25 dakika pişirin. Dilerseniz böreğinizi fırına vermeden önce üzerine yumurta sarısı sürebilirsiniz.
 5. Büyük bir filo üçgeni yapmak istiyorsanız, iyi donarlar. Onları donmuş halde pişirebilirsiniz - servis yapmadan önce sıcak olduklarından emin olun.
 6. Filo böreği ve yufka piştikten sonra çok çabuk yumuşar. Sıcak, çıtır üçgenler için hemen servis yapın.
 7. Çeşitli restoranlarda yediğimiz börek için temel bir Türk deniz ürünü dolgusu kullandık. Et, tavuk ve sebze gibi diğer dolguları denemekten çekinmeyin.

Deniz ürünleri muska böreği de böyle yapılır. Fethiye çevresinde gezintiye çıkacaksak genellikle börek atıştırırız . Çok lezzetli ve taşıması gerçekten çok kolay.

Muska böreğimizin deniz mahsullü versiyonu afiyet olsun.

Ancak deniz mahsulleri versiyonunda bunların tadına bakmayı ve özel günler için saklamayı seviyoruz. Onları başlangıç ​​olarak yiyorsanız, küçük bir tabağa üç veya dört tane koyun ve sıcak ve çıtır servis yapın.

Deniz Ürünleri Yufka / Filo Üçgenleri – Son Notlar

 • Yufka veya yufka üçgenleriniz için farklı dolgular denemekten çekinmeyin. Deniz ürünleri dolgumuz, Türkiye'deki deniz ürünleri restoranlarında sıklıkla yediğimiz dolmaya benzer .
 • Karidesler en yaygın olarak kullanılır, ancak diğer deniz ürünlerini ikame edebilirsiniz.
 • Vejetaryenler ve veganlar sebze dolgularını deneyebilirler.
 • Vegan iseniz, yumurta yıkamayı atlayabilirsiniz. Yufkanızın veya yufkanızın ucunu biraz su ile kapatmanız yeterli.
 • Filo üçgenleriniz buzdolabında 2-3 gün bekleyecek, isterseniz dondurup donmuş halde de pişirebilirsiniz.
 • Servis ettiğinizde hemen servis edin ki kıtır kıtır olsunlar.
 • Çeşitli börekleri denemeyi seviyorsanız, başka Türk börek tariflerimiz de var .
 • Börekinizin yanında servis edebileceğiniz başka yemekler için de fikir arıyorsanız işte size Türk tarifleri koleksiyonumuz.
Afiyet Olsun!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski